program/ órarend

A nyári Zoo Tábor turnusonként két választható programot kínál a gyerekeknek (A program/B program). Így minden gyermek a neki leginkább tetsző állatokkal ismerkedhet meg közelebbről. Minden egyes csoportunk az összes állatkerti helyszínre, állatházba ellátogat, azonban az A és B programok esetén más-más előadásokban működnek közre a szakképzett állatkerti gondozók.

Az online jelentkezési felületen a turnus megadása után ki lehet választani, hogy melyik programon szeretne részt venni a nálunk táborozó. Ha mind a két órarend tetszik, akkor a „mindegy” szót kell beállítani. Ilyenkor a korosztályának megfelelő csoportba kerül a gyermek.

Az órarendben kékkel jelöltük azokat a programokat, amelyeket szakképzett gondozók tartanak. Ezeken a programokon van lehetőség az állatokhoz közelebb kerülni, megetetni, esetleg megsimogatni őket.

Az órarend többi programját pedagógusaink tartják, akik korábban zoopedagógiai képzésen vettek részt.
A programot sok-sok játék és kézműves foglalkozás is színesíti.

Egyes programelemekről bővebb leírás is elérhető a mellettük lévő kamera ikonra kattintva.

A jelentkezők magas létszáma miatt május 20. után nem minden esetben tudjuk figyelembe venni a kiválasztott programot.
Így előfordulhat, hogy a gyermek a másik programú csoportba fog kerülni. 

*  A Fővárosi Nagycirkusz nyári leállása miatt az 1. turnusban  nem lesz közös cirkuszi program. Akik ezen a héten táboroznak, egy kupont kapnak, amit a nyár folymán tudnak beváltani bármelyik előadásra.

2019-es táborunk programja


 

 

A program
hétfő kedd szerda csütörtök péntek
7:30 Gyülekező Gyülekező Gyülekező Gyülekező Gyülekező
8:00 Ismerkedés Játszótéri játék Játszótéri játék Játszótéri játék Játszótéri játék
9:00 Tízórai Tízórai Tízórai Tízórai Tízórai
10:00 Minden, amit az otthoni állattartásról tudni kell Szavanna ház lakói - orrszarvúk, mongúzok, földimalacok Pampák világa - Dél-Amerika kifutó és Xantus ház Pálmaház A vörös kontinens titkai- Ausztrálház
11:00 Elefánt/víziló Családok a szavannán-Zsiráf- és szurikátaetetés Nagy-tó és környéke Az állatkert akrobatái- Fókák, medvék Bagolyvár lakói
12:00 Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd
13:00 Főemlősök Ragadozók Makiparádé Sünispotály Rovarok
14:00 Fotózás Őstengeri kaland Lovak, dámok Holnemvolt Vár és a várudvar lakói Varázshegy kiállításai
15:00 Krokodilház, Japánkert, Lepkekert Állatkerti kalandok Kézműves foglalkozás Állatbemutató Cirkusz
16:00 Uzsonna Uzsonna Uzsonna Uzsonna
16:30 Búcsúzoo Búcsúzoo Búcsúzoo Búcsúzoo Cirkusz*
17:30 Búcsúzoo
B program
hétfő kedd szerda csütörtök péntek
7:30 Gyülekező Gyülekező Gyülekező Gyülekező Gyülekező
8:00 Ismerkedés Játszótéri játék Játszótéri játék Játszótéri játék Játszótéri játék
9:00 Tízórai Tízórai Tízórai Tízórai Tízórai
10:00 Tanyavilág Szavanna ház Kirándulás a trópusokon- Pálmaház Mikrokozmosz- rovaros előadás Holnemvolt Vár és a várudvar lakói
11:00 Bagolyvár lakói Zsiráfok és szurikáták Őstenger Xantus ház állatai, papagájok, teknősök, langúrok Az állatkert akrobatái- Fókák, medvék
12:00 Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd Ebéd
13:00 Főemlősök Krokodilház, Japánkert, Lepkekert Ragadozók Dél-Amerika kifutó állatai Kisszikla állatai
14:00 Cápasuli Fotózás Sünispotály Szelíd óriások-elefántok, vízilovak Nagy-tó és környéke
15:00 Állatkerti kalandok Kézműves foglalkozás Állatbemutató Varázshegy kiállításai Cirkusz
16:00 Uzsonna Uzsonna Uzsonna Uzsonna
16:30 Búcsúzoo Búcsúzoo Búcsúzoo Búcsúzoo Cirkusz*
17:30 Búcsúzoo
A program
hétfő
7:30 Gyülekező
8:00 Ismerkedés
9:00 Tízórai
10:00 Minden, amit az otthoni állattartásról tudni kell
11:00 Elefánt/víziló
12:00 Ebéd
13:00 Főemlősök
14:00 Fotózás
15:00 Krokodilház, Japánkert, Lepkekert
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
kedd
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Szavanna ház lakói - orrszarvúk, mongúzok, földimalacok
11:00 Családok a szavannán-Zsiráf- és szurikátaetetés
12:00 Ebéd
13:00 Ragadozók
14:00 Őstengeri kaland
15:00 Állatkerti kalandok
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
szerda
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Pampák világa - Dél-Amerika kifutó és Xantus ház
11:00 Nagy-tó és környéke
12:00 Ebéd
13:00 Makiparádé
14:00 Lovak, dámok
15:00 Kézműves foglalkozás
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
csütörtök
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Pálmaház
11:00 Az állatkert akrobatái- Fókák, medvék
12:00 Ebéd
13:00 Sünispotály
14:00 Holnemvolt Vár és a várudvar lakói
15:00 Állatbemutató
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
péntek
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 A vörös kontinens titkai- Ausztrálház
11:00 Bagolyvár lakói
12:00 Ebéd
13:00 Rovarok
14:00 Varázshegy kiállításai
15:00 Cirkusz
16:00 Cirkusz
16:30 Cirkusz*
17:30 Búcsúzoo
B program
hétfő
7:30 Gyülekező
8:00 Ismerkedés
9:00 Tízórai
10:00 Tanyavilág
11:00 Bagolyvár lakói
12:00 Ebéd
13:00 Főemlősök
14:00 Cápasuli
15:00 Állatkerti kalandok
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
kedd
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Szavanna ház
11:00 Zsiráfok és szurikáták
12:00 Ebéd
13:00 Krokodilház, Japánkert, Lepkekert
14:00 Fotózás
15:00 Kézműves foglalkozás
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
szerda
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Kirándulás a trópusokon- Pálmaház
11:00 Őstenger
12:00 Ebéd
13:00 Ragadozók
14:00 Sünispotály
15:00 Állatbemutató
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
csütörtök
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Mikrokozmosz- rovaros előadás
11:00 Xantus ház állatai, papagájok, teknősök, langúrok
12:00 Ebéd
13:00 Dél-Amerika kifutó állatai
14:00 Szelíd óriások-elefántok, vízilovak
15:00 Varázshegy kiállításai
16:00 Uzsonna
16:30 Búcsúzoo
17:30
péntek
7:30 Gyülekező
8:00 Játszótéri játék
9:00 Tízórai
10:00 Holnemvolt Vár és a várudvar lakói
11:00 Az állatkert akrobatái- Fókák, medvék
12:00 Ebéd
13:00 Kisszikla állatai
14:00 Nagy-tó és környéke
15:00 Cirkusz
16:00 Cirkusz
16:30 Cirkusz*
17:30 Búcsúzoo